Tiskový audit

Email Tisk PDF

Zabýváme se polygrafií (předtiskovou přípravou, tiskem a knihařským zpracováním) již druhou desítku let. Znovu a znovu se setkáváme s lidmi, kteří jsou zaskočeni tím, kolik je stojí aktuální tiskoviny a kolik by je stát mohly. Většinou se nejedná ze strany dodavatelů o pokus o podvod nebo šizení.

Příčin je mnoho, zde je několik možností:

1) Nevhodná tisková technologie pro danou zakázku (příklad z běžného života: pick-up je nevhodný na dopravu 8-mi lidí do Olomouce a mikrobus těžko odveze 2 palety se zbožím tamtéž).

2) Špatná komunikace = neproběhne kompletní zadání nebo nedojde k 100% pochopení specifikace zakázky - příčinou často může být specifický jazyk nás "uvnitř" oboru, výsledkem jsou zbytečné prodlevy a předělávky.

3) Nevhodný způsob zpracování dat, případně i tisku - vznikají vícepráce a vícenáklady.

4) Častý je i zbytečný termínový pres, jehož výsledkem je zkracování technologických časů, hledání "rychlých" řešeni a zbytečné "kreativní" postupy.

5) Někdy se stane dlouhodobá spolupráce tak "zajetá", že neakceptuje nové postupy, možnosti nebo ceny na trhu.

6) Bohužel není výjmečný stav, kdy kontaktní osoba zadavatele profituje na konkrétním dodavateli, který o tyto částky navyšuje své faktury - nebude přece provize platit ze svého. Příčin může být více, případně - jak už to bývá - jedná se o kombinaci více vlivů. Je těžké se ve všem vyznat, proto je jednodušší najít někoho, kdo se v oboru vyzná.

A TO JE PŘÍLEŽITOST PRO NÁS...

 

Nejsme závislí na žádném dodavateli, máme praktické a letité zkušenosti, které obsáhnou celou výrobu tiskovin. Máme možnost prověřit každou vámi vydanou korunu, proměřit každou použitou barvu nebo hmotnost papíru.

 

Nabízíme:

a) prověření cen stávajících dodavatelů,

b) konzultace ohledně vašich interních postupů,

c) případné přenastavení toků informací i dat,

d) školení lidí ve vaší firmě, kteří se podílejí na zadávání tiskovin;

 

Naše cena se sestává z několika položek:

1/ paušál za prvotní rozbor stavu: pro neziskovky v ceně do 1 000 Kč; pro fyzické osoby v ceně 2 000 Kč; pro právnické osoby v ceně 5 000 Kč

2/ pohyblivá složka z úspory za 1 rok: pro neziskovky 10 %; pro fyzické osoby 20%; pro právnické osoby 25%;

3/ případná školení: pro neziskovky v ceně 2 000 Kc/hod. + cestovné 500 Kč/100 km; pro fyz. osoby v ceně 2 000 Kc/hod. + cestovné 500 Kč/100 km; pro právnické osoby v ceně 4 000 Kc/hod. + cestovné 500 Kč/100 km;

 

Kontaktujte nás!

Dan Suchánek, suchanek(@)web2n.cz, 777-785-423